Uniwersalne zasady aranżacji wnętrz

Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność koncepcji wystroju mieszkania, może wydawać się ciężkie określenie uniwersalnych zasad dotyczących aranżacji. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na styl klasyczny czy awangardowy, istnieje kilka wytycznych pozwalających na osiągnięcie funkcjonalnej i estetycznej aranżacji niezależnie od obranej stylistyki.

Tak złożone przedsięwzięcie, jakim jest aranżacja mieszkania musi być poprzedzone oczywiście opracowaniem dokładnego projektu. Musimy więc dokładnie przemyśleć ogólną koncepcję stylistyczną; w zależności od gustu możemy postarać się realizować ją z żelazną konsekwencją lub spróbować nieco ją urozmaicić. Jednak również to drugie powinno odbywać się w sposób jak najbardziej przemyślany. Warto dochować w miarę możliwości zasady minimalizmu nawet w przypadku klasycznych wystrojów, ponieważ „przeładowanie” mieszkania dekoracjami wcale nie robi najlepszego wrażenia.

Istotne jest więc oddzielenie mieszkania na strefę nocną i dzienną, tak by móc skupić się na nadaniu tej drugiej odpowiednio reprezentacyjnego wyglądu. Pamiętajmy przy tym, że reprezentacyjnie powinien prezentować się nie tylko salon i kuchnia, ale również i przedpokój, który jest w końcu pierwszym pomieszczeniem, które będą widzieć goście.

Add Comment